Haber

Yozgat’ta kurumlar arası voleybol turnuvası tamamlandı

Yozgat Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurumlar ortası voleybol turnuvasının şampiyonu, Yozgat Vilayet Emniyet Müdürlüğü ekibi oldu.

Yozgat’ta kurumlar arası birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla 3 Kasım’da başlayan turnuvaya, 16 grup katıldı. Eleme yoluna nazaran oynanan müsabakalar sonunda Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile Vilayet Emniyet Müdürlüğü final karşılaşmasında karşı karşıya geldi. İstek Kayaalp Spor Salon’unda oynanan final müsabakasını, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü 3-0 mağlup eden Vilayet Emniyet Müdürlüğü kazandı.

Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şubesi ile Yozgat Belediyesi ise üçüncülük dördüncülük karşılaşmasında karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 2-1 kazanan Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şubesi turnuvanın üçüncüsü olurken, Yozgat Belediyesi ise dördüncü oldu.

Final karşılaşmasını seyircilerin ortasında izleyen Yozgat Vilayet Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, turnuvada dereceye giren kadrolara kupa ve madalyalarını takdim ederek, birlik ve beraberlik bildirisi verdi.

İl Emniyet Müdürlüğü grubundan Akın Bektaş, “Kurumlar arası voleybol turnuvasına yoğun bir katılım oldu. Hep beraber dostluk içinde bir turnuva geçirdik. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir final maçı gerçekleştirdik, güzel bir turnuva oldu. İl Emniyet Müdürlüğü olarak birincilik kupasını kazandık ve çok mutluyuz. Kurumlar arası turnuvalar her zaman moral ve motivasyonumuzu artırıyor. Birlik ve beraberliğimiz için bu tür turnuvalar çok önemli. Turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Turnuvanın ikincisi olan Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü grubu oyuncusu Hüseyin Gökhan Sarı ise, “Dostluğun, kardeşliğin ve bütünleşmenin yine bir örneğiydi bu turnuva. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi iki önemli kurumun karşı karşıya gelmesi de ayrıyeten güzeldi. Turnuvayı düzenleyen herkese, oyunculara teşekkür ediyoruz.” biçiminde konuştu. – YOZGAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu